Grupy wiekowe

W Przedszkolu Eureka prowadzone są grupy dzieci zbliżonych wiekowo:

o01

Grupa dzieci w wieku 2,5 – 3 lat
Grupa dzieci w wieku 3 – 4 lat
Grupa zerówka 5 – 6 lat

Każdą grupą opiekuje się dwóch nauczycieli oraz pomoc nauczycielska. Dla dzieci realizujących obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne zajęcia edukacyjne prowadzone są w specjalnie wydzielonej grupie.

Czas pracy

Przedszkole Eureka czynne jest codziennie
od 5:30 do 17:30.

Na indywidualne życzenie istnieje możliwość zapewnienia dziecku opieki po godzinie 17:30. Opłata za każdą godzinę opieki po godzinie 17:30 wynosi 20 zł.

Przedszkole Eureka pracuje przez 12 miesięcy w roku z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.

Terminy dodatkowych dni wolnych od zajęć podawane są wraz z kalendarium każdego roku przedszkolnego.

o02

Plan dnia

CzasPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek
8:30od 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 września
9:00od 1 września
10:00od 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 września
11:00od 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 września
12:30od 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 września
13:00od 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 września
14:00od 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 września
15:00od 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 września
15:30od 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 września
16:30od 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 września
17:00od 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 września
o03
o04
o05

o06

Żywienie

Specjalnie dobrana dieta może uczynić dziecko bystrym, spostrzegawczym i pełnym energii. W trosce o kondycję energetyczną Państwa pociech, posiłki ustalane są przez dietetyka.

Posiłki są przygotowywane w naszej kuchni, wyposażonej w nowoczesny piec konwekcyjno-parowy. Dzięki jego zastosowaniu jadłospis jest różnorodny, spełniający wymagane normy żywienia w wieku przedszkolnym, zgodnie z zaleceniami Instytutu Żywienia w Warszawie. Wszystkie produkty pochodzą od sprawdzonych dostawców. Przestrzegamy diet uwarunkowanych zdrowotnie i światopoglądowo. Posiłki spożywamy w jadalni, poznając tajniki savoir-vivre. Ilość posiłków jest uzależniona od czasu pobytu dziecka w przedszkolu. Szczegóły wkrótce.

o07
MENUPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek
Od 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 wrześniaod 1 września

W celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom:

• obiekt jest monitorowany na zewnątrz,
  • funkcjonuje elektroniczny system wejścia do przedszkola (rodzice/prawni opiekunowie otrzymują kartę magnetyczną, z której mogą korzystać w dowolnej porze dnia),
  • zastosowane bulaje we wszystkich drzwiach sal przeznaczonych dla dzieci,
  • sale zajęciowe posiadają dodatkowe wyjście ewakuacyjne na zewnątrz, okna bez konieczności otwierania (rekuperacja),
  • obiekt wraz z ogrodem dostosowany został do potrzeb dzieci sprawnych i niepełnosprawnych z uwzględnieniem przepisów higieny i bezpieczeństwa.
o08

W przedszkolu zastosowano nowoczesny i inteligentny system wentylacji, wyposażony  w filtry antyalergiczne i przeciwgrzybicze:

• pełen dostęp do świeżego powierza z niską zawartością dwutlenku węgla i wilgotności przez cały dzień/ optymalna ilość świeżego powietrza w budynku,
  • stała temperatura w salach (rekuperacja + czujniki temperatur w pomieszczeniach),
  • brak przeciągów, brak komarów, obniżenie wilgotności powietrza (brak pleśni i grzybów),
  • skuteczne pozbywanie się niepowołanych zapachów.
o09

Pomieszczenia przedszkola Eureka są jasne, przestronne i spełniają wszystkie wymagania higieniczno-sanitarne określone dla tego typu placówek.

Wyposażenie przedszkola spełnia najwyższe standardy jakości. Wszystkie meble, zabawki i używane sprzęty posiadają stosowne certyfikaty.

Podczas wycieczek przedszkolaki używają kamizelek odblaskowych.

W przypadku zachorowania dziecka na chorobę zakaźną informuje się o tym wszystkich rodziców.

Każdy pracownik przedszkola ma uprawnienia do udzielania pierwszej pomocy.

o10